Віра і Світло

«Віра і Світло» – це міжнародний християнський рух спільнот, який об'єднує осіб з розумовою неповносправністю, їхніх батьків та молодь-приятелів. Рух ґрунтується на переконанні, що кожна особа, навіть найглибше вражена неповносправністю, є повноцінною людиною, вона є потрібна та бажана у цьому світі, і що Бог однаково любить всіх людей.

Духовність руху - це заклик не спинатися на драбину успіху, а зійти вниз і бути поряд з тими, хто стоїть на останньому місці. Це – служіння, яке відкриває блаженство любити людей такими якими вони є. У спільноті батьки відчувають підтримку і можуть по-новому відкрити внутрішню красу та дар своєї дитини. Молодь через дружбу з особою з особливими потребами глибше пізнає життєві цінності, відкрити для себе новий сенс життя та дивитися на світ очима любові.

Рух пропонує дружбу. Осіб з неповноспраністю ми називаємо друзями. Ми зустрічаємося, щоб бути разом з ними, ділитися життєвими радощами та труднощами. Ми разом молимося, разом святкуємо, тому що життя без дружби, без людських стосунків не є повноцінним життям. На сьогодні в Україні існує 36 спільнот: у Києві, Львові, Тернополі, Кам’янці-Подільському, Тячеві, Хусті, Івано-Франківську, Жовкві, Стрию, Ужгороді, Трускавці. В Тернополі діють 4 спільноти. Архикатедральна спільнота «Віри і Світла» називається «Пристань Святого Миколая» і діє при Соборі з 19 грудня 1993 року.

Спільнота зустрічається, щоб ділитися труднощами та радістю, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові; спільно брати участь у літніх таборах, реколекціях, майстернях, прощах.

Зустрічі спільноти:
1. Загальна зустріч (молитва, ділення, святкування) – в останню неділю місяця.
2. Денна програма (майстрування) - по суботах.
3. Вервиця – в другу неділю місяця.
4. Служба Божа – в третю неділю місяця.
Спільнота зустрічається у приміщенні Молодої Просвіти, вул. Йосифа Сліпого 1, та в приміщеннях Архикатедри. Провідник спільноти: Ольга Коцюра (096 956 0296)
Капелан спільноти: о. д-р Мартин Хомів (096 410 4899)