Молодіжна спільнота «Діяння Апостолів»

Восени, у 2015 році за дозволом Церковної влади Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії та Адміністратора Архикатедрального собору отця Ореста Павліського був виданий дозвіл про проведення молодіжного курсу РУАХ. Організаторами тогочасного курсу була УГКЦ харизматична спільнота Бет-ел. Духовним наставником курсу було призначено отця Ярослава Шевчука. Після проведення зустрічей РУАХу, який тривав 2 місяці, було прийнято рішення про продовження праці з людьми, які хотіли далі пізнавати Бога.

Було утворено малу група з кількості 5-7 осіб, на чолі з аніматором який її провадив. На цих групках, яка збиралась, раз в тиждень, розглядалися фрагменти Святого Письма, були різні цікаві теми та конференціі, дискусії, молитва та момент ділення, який притаманий стилю малих групок. Вже тоді, зовсім невеличка групка, провадила перші Новорічні Чування, та підготувалася до проведення нового курсу РУАХ, де вже самі в минулому учасники, стали служителями. На другий весняний сезон РУАХ, прийшло вже більше людей, серед яких було багато атеїстів, представників різних східних та західних конфесій.

Після завершення курсу, люди і надалі бажали продовження їхніх зустрічей з Богом. Групка вже стала налічувати до 12 людей та почала активно допомагати парафії у чуваннях.

Рівно за рік після початку РУАХу, спільнота Бет-ел та молодіжна групка Архикатедрального собору знову взяла на себе відповідальність провести більш масштабнішу зустріч, долучивши нових служителів, змінивши формат тем та зустрічей. За рік молитви, Господь чітко клав на серце нашому духівнику та аніматору групки, що потрібно створювати нову спільноту і оновлювати ЖИВУ ПАРАФІЮ Архикатедрального Собору. Не зважаючи на перешкоди, з Божого благословення було проведено третій курс РУАХ, який подарував більше 30 чоловік, що були готові продовжувати йти далі за Богом. Тому було прийнято рішення створити молодіжну харизматичну спільноту при Соборі, та дати чудову можливість обрати назву самостійно. Таким чином було засновано молодіжну спільноту «Діяння Апостолів», духівником котрої став отець Ярослав Шевчук, а лідером спільноти було обрано Влада Коваленка.Сьогодні, духівником та капеланом спільноти є отець Роман Демуш, а лідером спільноти є Олег Заяць.

Наразі спільнота “Діяння Апостолів” нараховує близько 60 чоловік, має 5 діючих групок, свій особистий хор з гітаристом та піаністом, свою бібліотеку, свої канцелярські вироби. Встигли провести 6 курсів РУАХ, очолювати щомісяця молитовні чування, допомагати бідним та безпритульним, активно послужити фізичною і духовною працею для парафії, провести спільнотову Школу Аніматора, послужити на Школі Християнського Життя і Євангелізації, а також в рамках парафіяльного служіння, зокрема в організації циклу зустрічей для молоді «Альтернативна п’ятниця». Відповідаючи на виклики пандемії спричиненої поширенням коронавірусу, спільнота долучилася до низки харитативних проєктів зорганізувавши «штаб допомоги потребуючим», зокрема регулярно організовує та готує теплі обіди для безхатьків та людей похилого віку.

Пріоритетами і основними завданнями спільноти є:
-навчити людей молитися,
-слухати Бога,
-прославляти Господа,
-служити та молитися іншим,
-нести Христа у всі сфери свого життя.
За діяльністю ви можете стежити у соціальних мережах, де ми намагаємось показати, що бути з Богом – сучасно і весело.

https://www.facebook.com/groups/ruah.katedra.ternopil/
https://www.instagram.com/diiannia_apostoliv/