Лицарі Колумба

Чи Ти вже задумувався над тим, як можеш долучитися до життя Церкви та громади? Як зробити свою парафію кращою та допомогти потребуючим і знедоленим? Як відстояти сімейні та національні традиції любов до Бога та своєї Батьківщини згідно вчення Церкви? Але чи зможеш особисто сказати, що у твоєму житті чи середовищі щось суттєво змінилося? А це можливість:

Стань Лицарем Колумба

Якщо Ти: 1. Мужчина, якому виповнилося 18 років 2. Є віруючим і практикуючим членом Католицької Церкви 3. Відчуваєш внутрішню потребу допомогти ближньому та поглибити свою віру 4. Будеш запрошений до Ордену іншим Лицарем або отримаєш довідку від свого пароха з парафії, яка підтвердить, що Ти є практикуючим вірним католиком та пройдеш співбесіду з Капеланом Ордену

Для чого?
 1. Як член найбільшої у світі та найдинамічнішої з-поміж католицьких братніх організацій будеш у спільноті з 2 мільйонами братів та їх родинами у США, Канаді, Мексиці, на Філіппінах, Карибах, у Центральній Америці, Франції, Польщі, Україні та Литві
 2. Особисте залучення в діяльність Ордену дасть тобі можливість: служити Католицькій Церкві - в братерському дусі і милосерді - на місцевому, єпархіальному та загальному рівні; служити суспільству і тим серед нас, яких доля обділила найбільше.
 3. Активна участь у роботі Ради ордену із духовною, братньою, суспільною, спортивною та розважальною метою стане школою лідерства і покаже шлях до особистісного розвитку.
 4. Отримаєш духовне задоволення з приналежності до організації, яка підтримує твої релігійні переконання, об’єднує мужчин із спільним світоглядом у досягненні мети, і створює можливості віднайти та зміцнити дружбу на довгі роки.
 5. Для підтримки потребуючих родин та пенсіонерів існує страхова програма, яку ведуть брати лицарі для членів ордену. В перспективі вона буде доступною і в Україні.
 6. Правдиву гордість, яку будеш відчувати зі всіма лицарями, знаючи, що наша організація нікому не поступається в служінні Святішому Отцеві, єпископам і священникам; у служінні ближньому, а особливо тим, які найбільше того потребують; у об’єднанні в обороні християнських цінностей, проти нападу на сім’ю і невинне людське життя.

Ми є братерською організацією католицьких мужчин на глобальному рівні, яка становить сильну опору Церкви в сучасному світі. Зараз нас налічується близько 2 мільйони чоловіків.

Заснований Орден Лицарів Колумба у 1882 році в Сполучених Штатах Америки (New Наѵеп, Connecticut). Тисячі католиків з Ірландії, багатьох інших країн, серед яких і Україна, свого часу приїхали в Америку, рятуючись від голоду, релігійних переслідувань та тиску влади. Але на Новій землі було не так вже й легко. На фабриках панувала експлуатація, багато чоловіків загинуло під час важкої роботи, залишаючи по собі вдів та сиріт. Поширювався алкоголізм. До католиків ставилися як до людей другої категорії з сумнівною патріотичною репутацією. І в цей нелегкий час з’явився молодий, працьовитий священник, отець Майкл Мак Ґівні, який зібрав нас, католицьких чоловіків, в підземеллях церкви Пресвятої Богородиці. Так була заснована братерська організація самодопомоги.

Ми назвалися Орденом Лицарів Колумба, бо саме йому - католикові Америка завдячує відкриттям та євангелізацією.

Ми пообіцяли собі культивувати благодійність, піклуватися про кожне життя - зачате і народжене. Ми присягнули зберегти єдність з Католицькою Церквою всередині Ордену, братерство серед Лицарів і любов до батьківщини, в якій живемо з Волі Божої.

У перших десятиліттях ми поширили своє братерство за межі кордонів США: в Канаду, Мексику, Гватемалу, Панаму, на Кариби та Філіппіни.

Через 120 років служби, відповідаючи на бажання Святішого Отця Івана Павла II та заклик Блаженнішого Любомира Гузара ми прибули до Європи, і почали діяльність Лицарів Колумба у Польщі та Україні. У 2006 році відкрито першу Раду Лицарів Колумба в Польщі а в 2013 в Україні. Сьогодні понад 1100 чоловіків в Україні вже приєднались до Ордену під час церемоніалів у 2012 - 2018 роках. Серед лицарів є Блаженніший Святослав Шевчук та митрополит Львова Мечислав Мокшицький, який довгий час був заступником Генерального секретаря Папи св. Івана Павла II і Папи Бенедикта XVI. Лицарі Колумба є надією Європи на побудову цивілізації любові згідно з наукою блаженного Івана Павла II. Це є можливим, дякуючи дієвій формації із понад столітньою історією - моделі нашого Ордену.

В який спосіб ми об’єднуємося? В Радах Лицарів Колумба. Рада є місцевою, парафіяльною одиницею Лицарів Колумба, яка складається щонайменше з 30 практикуючих католицьких мужчин. Чому так багато? Щоб успішно діяти навіть тоді, коли дехто з нас є зайнятий, наприклад, важливими родинними справами. В кожній Раді є 15 Офіцерів. Голова Ради – це Великий Лицар. Відповідальність за спільно прийняті рішення лежить на світських членах Ради. Щоб постала і діяла Рада, необхідний Капелан – священник, затверджений місцевим Єпархійним Єпископом. Саме Капелан дає свій відгук на дії Ради з точки зору моралі та етики, відповідає за постійну формацію лицарів. Звично, це є Парох Парафії, при якій створюється Рада, хоча може бути також і інший священник.

Що ми робимо? Надаємо добровільну допомогою у п’яти сферах нашого життя, що апелюють до:
 1. Церкви: апостолят мирян, євангелізація, підтримка помешкань, робота з наведення ладу і відновлення церкви, молитва, реколекції, поглиблення вірності науці Святого Отця
 2. Місцевої спільноти: програми допомоги для бідних, інвалідів, бездомних, літніх людей, хворих
 3. Родини: охорона життя від моменту зачаття аж до самої смерті, приготування до католицького подружжя, допомога вдовaм та сиротам, зміцнення ролі родини як основної соціальної одиниці через спільні сімейні пікніки та реколекції;
 4. Молоді: формація в дусі католицької віри і патріотизму: через спорт, катехизацію, а також через програми профілактики від залежності до реалізації у здорових дружніх відносинах.;
 5. Ради: братерство на основі католицьких цінностей, любoві до ближнього і єдності, перетворених у культурну, соціальну та спортивна діяльність;

Тобі цікаво побачити як ми живемо кожного дня, служимо Церкві, місцевій громаді, родині, молоді та власним Радам?

Обов’язково зайди і подивися: www.kofc.org