ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННИЙ АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ТЕРНОПІЛЬСЬКО-ЗБОРІВСЬКИЙ УГКЦ КИР ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК

Владика Василій Семенюк народився 2 серпня 1949 року в с. Дора (біля м. Яремче на Івано-Франківщині) в сім’ї Марії та Петра Семенюків.

З 1969 по 1974 роки навчався у підпільній духовній семінарії. Пізніше доповнив освіту у Люблінському католицькому університеті (Польща).

У 1997 році отримав вчений ступінь магістра морального богослов’я. Одночасно навчався у Хустському лісотехнікумі, працював диспетчером газового управління в м. Яремче.

22 грудня 1974 року владика Володимир Стернюк висвятив його на священника.

У 1975 році о. Василь призначений "опікуном" зруйнованої більшовиками Зарваниці (Тернопільщина); у тому ж році з благословення преосвященного владики Володимира Стернюка стає ректором підпільної духовної семінарії.

У 1989 році о. Василя Семенюка та ще одинадцятьох священників скерували на Тернопільщину для легалізації УГКЦ.

У 1990 році о. Василь Семенюк призначений ректором Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого; у 1993 році – протосинкелом Тернопільської єпархії.

З благословення правлячого архиєрея Тернопільської єпархії відбудовує Марійський духовний центр у Зарваниці.

10 лютого 2004 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив всесвітлішого о. Василя Семенюка єпископом.

У четвер, 22 грудня 2011 року, у Катедральному соборі Тернополя Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів на митрополичий престіл Тернополя владику Василія Семенюка. Під час Божественної Літургії, в якій взяли участь архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський Нунцій в Україні, архиєпископи і митрополити РКЦ, 25 архиєпископів, митрополитів та єпископів УГКЦ з України та закордону, представники православної церкви Київського патріархату, було зачитано декрет про створення Тернопільсько-Зборівської митрополії.

Від того часу Тернопіль — митрополичий осідок, Тернопільсько-Зборівська єпархія отримала статус архиєпархії, владика Василій Семенюк носить титул архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського та опікується Тернопільсько-Зборівською архиєпархією, Бучацькою єпархією та греко-католицькими парафіями Хмельницької області.

ЄПИСКОП-ПОМІЧНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКО-ЗБОРІВСЬКИЙ УГКЦ КИР ТЕОДОР МАРТИНЮК

Теодор (Мартинюк) (в миру — Тарас Мартинюк; нар. 1 лютого 1974, м. Яремче Івано-Франківської області) — Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ. Доктор з канонічного права.

Народився в селі Дора, яке нині входить до складу м. Яремче, де було кілька осередків підпільної греко-католицької церкви. Релігійне виховання, перша сповідь, перше причастя були у приватній хаті бабусі, де відправлялися Літургії. Першим духівником був о. Порфирій (Павло Чучман).

Закінчив Кременецький педагогічний інститут (1993). після цього вступив до Монастиря Отців Студитів в Уневі. Філософсько-богословський вишкіл здобував у Люблінському католицькому університеті в Польщі, а після прийняття 1997 року Малої Схими, 20 січня 2000 року отримав священниче рукоположенння.

Від 2001 до 2005 року о. Теодор виконував різні служіння в Унівській Лаврі та в монастирі Святого Михаїла у Львові. Протягом наступних п'яти років навчався у Римі, захистивши 2010 року докторат з канонічного права у Папському східному інституті. Того ж року обраний ігуменом Унівської Лаври.

Від 2011 року викладав канонічне право у Папському Східному Інституті.

12 березня 2015 Святіший Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного о. Теодора Мартинюка, СУ на служіння Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Мопти.

21-22 травня 2015 у Марійському духовному центрі в Зарваниці звершено хіротонію єпископа-помічника Теодора, яку здійснили Блаженніший Святослав у співсвятительстві з Високопреосвященним Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василієм та єпископом-помічником Львівським Венедиктом.

Володіє, крім рідної української мови, російською, польською, італійською та французькою мовами.